Warning: Creating default object from empty value in /homepages/4/d608119609/htdocs/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 377
Magda
Start Magda
Magda

W dniu 19.10.2011r. przeprowadziliśmy wywiad z Magdaleną Skorupską-uczennicą klasy IIIb o jej pasji.

 

1.Jaka jest twoja pasja?

Moją pasją jest gra na perkusji.

2.W jaki sposób dążyłaś do jej rozwijania?

Właściwie to jest tylko zasługa mojego taty, który jest perkusistą. Sześć lat temu grał w zespole ludowym. Często przyjeżdżał w niedzielę z koncertów, a przez cały tydzień perkusja stała w pokoju w piwnicy. Więc jak tata na niej nie grał to była okazja, żebym sobie ja zagrała. Z początku nie było łatwo lecz dochodziłam do wprawy.

3. Na początku byłaś tak zwanym samoukiem czy pobierałaś u kogoś lekcje?

Lekcje udzielał mi tata.

4.Kto Cię najbardziej wspiera w realizowaniu twoich zainteresowań?

Oczywiście moi rodzice i dziadkowie. Również mój brat, który mnie wspiera i jest ze mnie dumny.

5.Czy gdy wzięłaś pierwszy raz pałeczki do ręki to od razu wiedziałaś, że to jest to i tego chcę się uczyć, to będzie moja pasja?

Nie mam pojęcia skąd to przyszło, ale myślę, że to zależy od tego, iż ktoś musi mieć talent do gry na perkusji tak, jak wszyscy do innych rzeczy. Nie wiedziałam, że akurat będę potrafiła grać na perkusji i dziękuję za ten talent Bogu. Każdego dnia za to mu jestem wdzięczna.

6.Czy sprawia ci trudność koordynowanie każdej kończyny?

Przecież to musi być bardzo trudne robić każdą ręką i nogą coś innego. Gdy biorę pałki do ręki po prostu gra sama przychodzi. Innym może sprawiać trudności koordynowanie własnego ciała, ale ja nie mam z tym problemu. Siadam i gram. Sprawia mi to przyjemność. Gra na perkusji jest tak jak jedzenie i picie. Mogłabym nawet cały dzień grać, a nic nie jeść, nie pić… tylko po prostu grać. Kocham to co robię. Przypuszczam, że gdybym nie miała perkusji tłukłabym się zwyczajnie po garczkach.

7.Kto jest twoim idolem?

Moim idolem i inspiracją jest mgr Adam Leśniak, Jest nauczycielem gry na perkusji w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Uwielbiam słuchać pana Wiesława Imioła - bardzo dobrego perkusisty jazzowego, który między innymi gra w znanym krakowskim zespole Jazz Band Ball Orchestra. Uwielbiam go i mam szansę go podpatrywać i uczyć się gry od niego na koncertach, na których gram z zespołem.

8.Kiedy zaczęłaś swoją przygodę z perkusją?

3 lata temu.

9.Jakiej muzyki słuchasz? Uczysz się grać głównie swój ulubiony gatunek muzyczny czy stawiasz na różnorodność?

Na co dzień słucham jazzu klasycznego, lecz jestem zwolennikiem każdego rodzaju muzyki.

10.Kto cię zainspirował do grania na perkusji? Jakiś artysta, zespół?

Gdy zaczęłam grać zainspirował mnie zespół Jazz Band Ball Orchestra, z którym miałam styczność.

11.Niektórzy ludzie długo zastanawiają się nad ważną decyzją. Inni zaś podejmują ją w ciągu kilku minut, są pewni, że dobrze wybrali. Jak było z tobą? Czy decyzja o zostaniu perkusistką była oczywista czy miała swoje „za” i „przeciw”?

Oczywiście nie było to tak, że miałam grać na perkusji. Grałam najpierw na organach. Moim nauczycielem był pan mgr Wojciech Goryca, który uczył mnie przez 3 lata. Lecz 3 lata temu zaczęłam grać na perkusji. Mama mówiła, że powinnam się zapisać do szkoły muzycznej, ale nie była do końca pewna, ponieważ wiązało się to z kosztami. Ale każdy kto mnie słuchał mówił tak: „ Zapiszcie ją do szkoły muzycznej! Ona ma talent i nie możecie go zmarnować ”. Brat w końcu namówił mamę na zapis do szkoły muzycznej. Kiedy zaczęłam jeździć nie było czasu na grę na organach. Ponieważ w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu miałam 3 razy w tygodniu zajęcia dodatkowe, a do tego wszystkiego dochodziła jeszcze nauka, więc lekcje na organach zostały całkowicie odwołane. Podjęłam się tego, że będę jeździć do szkoły muzycznej i uczyć się dalej gry na perkusji.

12. W jakich zajęciach jeszcze uczestniczysz w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu?

Prócz perkusji mam jeszcze zajęcia kształcenia słuchu, chóru i audycji radiowych.

13.Gdzie i jak często ćwiczysz grę na perkusji?

Ćwiczę w piwnicy. Mam tam swój drugi pokój z perkusją i ćwiczę co najmniej 2 godziny dziennie.

14.Obydwoje mieliśmy przyjemność posłuchać jak grasz. Wywarłaś na nas ogromne wrażenie. Kiedy nadejdzie następna okazja do oglądania ciebie na scenie?

Bardzo mi miło. Może będzie jakaś okazja żebym znów zagrała, a teraz oglądać mnie możecie w rożnowskim „Metro Jazz Bondie”. Jeżeli chcielibyście żebym zagrała jest to zasługa tylko i wyłącznie nauczyciela. Słuchać naszego zespołu możecie w MOK-u w Rożnowie w każdy poniedziałek o 20:00. Zapraszam.

15.Pasjonujesz się muzyką. Jak zamierzasz połączyć swoją pasję z przyszłością?

Chciałabym ukończyć gimnazjum i II stopień Szkoły Muzycznej. Po zakończeniu szkoły chciałabym kontynuować naukę w liceum w Krakowie pod kątem muzyki. Później studia w Katowicach. Jeżeli będzie szansa postaram się zrealizować swoje plany. Mam taką cichą nadzieję, że potem dołączę do jakiegoś większego zespołu.

16.Twoje największe marzenie to..?

 

..wystąpienie wraz z moim zespołem w telewizji. 17.A więc z całego serca życzymy ci tego i dziękujemy za wywiad.

Ja tez wam z całego serca dziękuję za ten wspaniały wywiad.

 

Wywiad przeprowadzili: Monika Kopera i Jakub Batorski

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Magdzie i jej pasji, kliknijcie w poniższy link:

http://www.jazz.czchow.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid=1

 

 
Start Magda