Warning: Creating default object from empty value in /homepages/4/d608119609/htdocs/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 377
Strona Publicznego Gimnazjum w Czchowie
Start
Obchody 1050-lecia chrztu Polski

   DSC 0009

     14 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole- bardzo uroczyście, a jakże - 1050 rocznicę chrztu Polski.

    Pani Basia Grzegorzek- nasza historyczka- wraz z całą społecznością szkolną zorganizowała wszystko tak, że było bardzo uroczyście, dostojnie i słodko. Była wystawa staroci- taki mały pchli targ, na który nawet nasz  kochany  Pan Andrzej przytargał wiekowy kołowrotek. Nie zawahał się nawet zademonstrować, jak to działa. Stare przedmioty były tak piękne, że trudno nam było się z nimi rozstać. Gdyby kradzież nie była grzechem, pewnie każdy wziąłby sobie coś na pamiątkę. Żeby uczcić ten dzień, każda klasa przygotowała ciasto patriotyczne w naszych barwach narodowych. Głupio było konsumować naszą flagę na przykład, dlatego, na wszelki wypadek, jedliśmy te smakołyki na baczność. Ubawiliśmy się, oglądając filmiki przygotowane przez dziewczynki z klasy III. Pełen profesjonalizm, wierzcie nam.

   Pamiętając o niezaprzeczalnych korzyściach płynących z faktu ochrzczenia Polski, życzmy sobie, żeby nikt już nigdy nie musiał narzucać wiary ogniem i mieczem, choćby to była jedyna i słuszna religia.

DSC 0078

 
Debata - dyskryminacja

   29 marca w naszym gimnazjum odbyła się już druga debata - tym razem jej tematem była dyskryminacja.

debata  Czy rudy, kujon, gruby, chudy, dresiarz znaczy – GORSZY? Czy wypada nam jako chrześcijanom obawiać się uchodźców? Czy przyjmiemy z otwartymi ramionami Romów, jeśli wprowadzą się do Czchowa? Czy kobieta może być traktowana na równi z mężczyzną? Czy feminizm to potwór, którego należy się obawiać? Nasza młodzież okazała się  niezwykle dojrzała i tolerancyjna. Nie jesteśmy do nikogo uprzedzeni. Oczywiście chłopcy mają może nieco zbyt konserwatywne podejście do kobiet, ale od czego jest gimnazjum- damy radę.

Święty Patryk 17

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 124
Start