Warning: Creating default object from empty value in /homepages/4/d608119609/htdocs/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 377
Strona Publicznego Gimnazjum w Czchowie
Start
Wycieczka do Wadowic i Oświęcimia

WYCIECZKA WADOWICE- OŚWIĘCIM

     9 listopada bieżącego roku uczniowie klas II i III oraz przedstawiciele klasy pierwszej wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do Wadowic i Oświęcimia.

     Spacer po wadowickim rynku i odwiedziny miejsc związanych  z Janem Pawłem II skłoniły uczestników do refleksji, a papieskie kremówki dodały energii w ten zimny i słotny dzień.

     W pełen nostalgii, zadumy i przygnębienia nastrój wprawiło wszystkich zwiedzanie obozu Auschwitz-Birkenau. Jesienna aura jeszcze bardziej podkreślała tragizm tego miejsca, a sugestywne relacje przewodnika pozwoliły młodzieży na poznanie jakże dramatycznego wycinka historii w dziejach ludzkości. Uczniowie mogli też skorzystać z nowej, niedawno otwartej specjalnie dla gimnazjalistów trasy audiowizualnej poświeconej eksterminacji Żydów.

     Odwiedzenie wielkiego cmentarzyska, jakim jest muzeum w Oświęcimiu, stanowi niemalże obowiązek każdego Polaka. Młodzież naszego gimnazjum po raz kolejny dołączyła do tych, co widzieli, przeżyli i zapamiętają…

oświęcim

 

 
1 listopada 2015

1 listopada

1XI

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 124
Start